„DYWIZJON 303″ – PREMIERA FILMU W 2018 ROKU

5 (1 of 1)

„Dywizjon 303” to pierwszy film obyczajowy o Polakach walczących w bitwie o Anglię. Dotąd nikt jeszcze nie pokazał historii skoncentrowanej na losach polskiego oddziału, który strącił rekordową liczbę niemieckich maszyn. Film „Dywizjon 303” będzie miał swą premierę w pierwszym kwartale 2018 roku, na 100-lecie odzyskania niepodległości, 100-lecie polskiego lotnictwa i 100-lecie brytyjskiego RAFU.
Jak obiecują producenci, „Dywizjon 303″ bardzo zaskoczy widza scenami walk powietrznych, do których przygotowania zaangażowani zostali światowej klasy eksperci animacji komputerowej.
„Dywizjon 303” nakręcony został jednocześnie w języku polskim i angielskim. Konsultowany był z żyjącymi pilotami Dywizjonu, ekspertami lotnictwa, historykami, na każdym etapie przygotowań. W roli pilotów zobaczymy znanych aktorów polskich i angielskich, między innymi Macieja Zakościelnego, ​Carę Thebold (znaną z międzynarodowych produkcji, gwiazdę najnowszego serialu AXN), ​Piotra Adamczyka, Antka Królikowskiego, Jana Wieczorkowskiego.

Obsada filmu Dywizjon 303

Film spotkał się także z zainteresowaniem brytyjskiej rodziny królewskiej. W lipcu ambasador filmu, Angelika Jarosławska przedstawiła produkcję księciu Williamowi. We wrześniu odbyło się spotkanie z Rodziną Królewską w Pałacu Kensington, a w styczniu, delegacja filmu spotka się z Księciem Harrym.

„Dywizjon 303” to nie tylko film. Twórcy chcą przypomnieć ważną dla Polski i Wielkiej Brytanii historię, która łączy oba narody, pokazać fundamentalną rolę zapomnianych przez historię polskich lotników w walce przeciw nazistowskim Niemcom.

W Instytucie Polskim i Muzeum im. Gen. Sikorskiego w Londynie odbyła się konferencja prasowa międzynarodowej produkcji Dywizjon 303

Oprócz filmu, producenci przygotowują także szereg projektów związanych z promocją lotnictwa polskiego i historii polskiego Dywizjonu 303​. „Współpracujemy ze środowiskami lotniczymi, pilotami​ akrobacyjnymi i wojskowymi​, musicalem „Piloci”, powstają plakaty​ polskich artystów​, a nawet perfumy Dywizjon 303 we współpracy z najlepszymi ​światowymi ​perfumiarzami we ​francuskiej stolicy perfumiarstwa, ​Grasse​​” – opowiada Angelika Jarosławska, ambasador filmu.

8 (1 of 1) 21766703_1968910050053966_4695175952443832224_n Antek Królikowski i Angelika Jarosławska w oryginalnym mundurze sprzed 70 lat IMG_4322 (1) Zdj Piotr Fotek, Film Media S.A. Zdj. Piotr Fotek, Film Media S.A. (1)

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwony Dywan i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz