SYLWIA MAJDAN NA JESIEŃ/ZIMĘ

syl

Sylwia Majdan zaskakuje nową, świeżą kolekcją na jesień/zimę. Zobaczcie, jak opisuje ją sama:
Oto jest! Wymarzona, godzinami wymyślana kolekcja JESIEŃ/ZIMA. To jedno z moich najbardziej konceptualnych modowych dzieci. Zdaje się nawet, że jest jedną z najbardziej odważnych moich twórczych działań. Od zawsze hołduje zasadzie „im mniej, tym lepiej” wierząc w ponadczasową klasykę, ale tym razem postanowiłam pobawić się nieco inaczej formą.
W najnowszej kolekcji znajdziecie zatem klasykę, którą stawiam nieco versus ekstrawagancję obserwując jak na siebie oddziałują. Do czerni dodaję trochę wyraźnych kolorów, bawię się strukturą materiałów, w sposób nieoczywisty traktuję długość kreacji i przede wszystkim nie boję się dodatków. Zakochana ponownie w nakryciach głowy w tym sezonie postawiłam na kapelusze z szerokim rondem, mocne w przekazie czapki-oficerki, zwracające uwagę berety oraz nieco frywolne czapki-leninówki.

Na przełomie jesieni i zimy szczególnie bawiło mnie igranie z formami i stałymi modowymi skojarzeniami. I tu włożyłam mały kij w mrowisko – proponując bomberkę do sukni wieczorowej z długim rozporkiem, naciągając długie rękawice na zewnątrz odzienia wierzchniego czy w końcu skracając bluzki tak, aby ukazały ciało tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali.

Pojawiła się też biżuteria, noszona nonszalancko, niesymetrycznie oraz wielość wzorów, które w nagromadzeniu dawały jeszcze lepszy efekt. Podobnie jak w designie i w modzie obserwować możemy maksymalizm, kroczy w naszym kierunku a i my przyjmujemy go otwarcie. Stąd m.in. dzwony o szerokości znacznie większej, niż do tej pory.
Nie zabrakło w tej kolekcji także fascynacji kratką, szarościami oraz oczywiście czerwienią, którą odnajdziecie m.in. w dopasowanej sukience zwieńczonej golfem. Znajdziecie tu także sporo nawiązań do lat 80-tych a nawet 70-tych, odnajdzie się też odrobina fascynacji latami 90-tymi zwłaszcza w doborze długości niektórych ubrań. 
W tej kolekcji kobieta poczuje się trochę jak Grace Jones – klasyczna, ale i pełna seksownej i kobiecej ekstrawagancji. Widzę ją w tych kreacjach oczyma wyobraźni i bardzo mi o pasuje.

_DSC0069 _DSC0201 _DSC0284 _DSC0316 _DSC0383 _DSC0393-1 _DSC0534-1 _DSC0538 _DSC0600 _DSC0662-1 _DSC0694 _DSC0753 _DSC0790 _DSC0795 _DSC0881 _DSC9634 _DSC9897-1 majdan2195-kopia majdan2353 majdan2435 majdan2563

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz