IZIA – NOWE PERFUMY SISLEY

Izia Décor

„- Idź jeszcze raz zobaczyć róże. Zrozumiesz wtedy, że twoja róża jest jedyna na świecie. Gdy przyjdziesz pożegnać się ze mną, zrobię ci prezent z pewnej tajemnicy”.

Mały Książę, rozdział XXI, Antoine de Saint-Exupéry

Flacon + Etui

Izia, nowy zapach Sisleya sygnowany przez Izabelę d’Ornano

Izia, dwie dźwięczne sylaby będące pieszczotliwym zdrobnieniem od imienia Izabeli d’Ornano (z domu Potockiej), raz po raz pojawiają się własnoręcznie wykaligrafowane w jej rodzinnej korespondencji. Izia mówią do niej przyjaciele i rodzina.

Woń perfum Izia wywodzi się z alejek ogrodu posiadłości, położonej w samym sercu Francji, w pobliżu zamku George Sand. Tę oazę spokoju Izabela d’Ornano wypełniła krzewami i drzewami cedrowymi, hortensją krzewiastą, wiciokrzewem, glicynią, a także rzeźbami. Gdy Izabela tworzyła swój ogród, zasadziła w nim również krzewy róż, nie zdając sobie sprawy z tego, że pewnego dnia ich kwiaty wydadzą charakterystyczne nuty zapachowe, dzięki którym powstaną perfumy Izia. Owe róże, chronione od wiatru przez otaczające je drzewa, po ścięciu zachowują swoje wyjątkowe nuty zapachowe. Czas zatarł nazwę kwiatu na tabliczce, czyniąc go bezimiennym, jednak tajemnica sprawia, że róże są jeszcze piękniejsze i kuszące.

Róże „Izia” – jedyne takie na świecie

Świeże, nieokiełznane, wyjątkowe niczym róża Małego Księcia, kwiaty te wydzielają zapach we wczesnych godzinach porannych, a następnie długo jeszcze roztaczają ożywczą, cytrusową woń. Róże te kwitną jedynie w pierwszych dniach maja, a w perfumach zachowuje się to, co najważniejsze – ich zapach w pełnym rozkwicie. Izia jest wypełniona istotą róży wolnej i dumnej.

Pięć róż wystarczy, by skomponować bukiet – pięć kobiet, by stworzyć kompozycję zapachową.

Izia to historia pięciu kobiet oparta na wielowymiarowym motywie zapachowym. Wspólnie z Izabelą d’Ornano, Amandine Clerc-Marie, Christine d’Ornano, Quentin Jones i Sonią opracowały kompozycję zapachową, jak gdyby malowały razem obraz. Dzięki przypadkowemu połączeniu różnych talentów, ale także zbliżonych upodobań, powstało swoiste dzieło sztuki. Rezultat tego przedsięwzięcia jest odzwierciedleniem ducha czasu.

Pewnego majowego dnia w Paryżu Izabela d’Ornano dostarczyła bukiet róż kobiecie Amandine Clerc-Marie, prosząc o precyzyjne odtworzenie jego unikalnych walorów zapachowych. W krótkim okresie życia róży, perfumiarz uczy się na pamięć każdego płatka, by w pełni zrozumieć właściwości aromatyczne kwiatu. Dlatego też Amandine pozwoliła kwiatom się rozwinąć i dzień po dniu starała się opanować ich różnorodność, niesamowite niuanse, instynktowne akordy zapachowe, by wiernie odzwierciedlić tę autentyczną woń we współczesnej kompozycji zapachowej.

Christine d’Ornano przypomina swoją matkę pod wieloma względami, łączy je m.in. zamiłowanie do sztuki współczesnej oraz znajomość tej dziedziny. Córka Izabeli wybrała więc brytyjską artystkę, a zarazem swoją przyjaciółkę, artystkę multimedialną Quentin Jones, by nadała perfumom Izia ich dzisiejszą postać. Krok po kroku wspólnie pracowały nad materiałami w formie zdjęć, a następnie filmu. Uosobieniem perfum Izia została Sonia, wnuczka cioteczna Izabeli d’Ornano, będąca twarzą zarazem surrealistycznego i neoklasycystycznego kolażu. Sonia pozowała pierwszy raz w życiu i  zrobiła to z dużą dozą beztroski i bezpretensjonalności. Jej przodkowie byli właścicielami zamku w Łańcucie, skąd Izabela d’Ornano zachowała wspomnienie ogrodów różanych, które pragnęła odtworzyć w środkowej Francji.

Pub Izia

Izia to olfaktoryczne dzieło sztuki

Nuta głowy jest bardzo wyrafinowana. Biała odmiana bergamotki z Kalabrii, wraz z nutami frezji oraz herbaty, nadaje perfumom świetlistości i klarowności; efekt ten spotęgowany jest przez aldehydy. Natomiast różowy pieprz o wyrazistych tonach cytrusowych dyskretnie podkreśla powab bergamotki.

Żywą esencją perfum Izia jest wierne odtworzony zapach określonej róży, zapach „wyrzeźbiony” przez perfumiarza: ujawnia on kwiatowo-cytrusową nutę serca, z orzeźwiającymi tonami gruszki, uwydatnionym, delikatnym tchnieniem woni płatków świeżego jaśminu, piwonii i konwalii. Zielony i ożywczy dzięgiel wnosi do bukietu zapachowego pudrowe oraz roślinne niuanse.

Nuty głębi wzmacniają akord róży d’Ornano, przez kuszący, pudrowy aromat piżma, zapowiadający niezwykle kobiecy wydźwięk kompozycji. Ciepła, drzewna woń cedru nadaje perfumom strukturę, a ambra – zarazem męska i kobieca – wprowadza poczucie nowoczesnej zmysłowości. Izia to zapach pełen inspiracji, który się zauważa i zapamiętuje na długo po użyciu.

 „- Twoja róża ma dla ciebie tak wielkie znaczenie, ponieważ poświęciłeś jej wiele czasu.”

                                                    Mały Książę, rozdział XXI, Antoine de Saint-Exupéry

scena z: Iwona Kamińska, Bronisław Krzysztof, fot. Podlewski/AKPA

Iwona Kamińska (Sisley) i gość specjalny premiery Bronisław Krzysztof, artysta rzeźbiarz, autor wszystkich flakonów perfum Sisleya fot. Podlewski/AKPA

scena z: Marta Kuligowska, Karolina Wajda, Beata Tyszkiewicz, Jolanta Szamocka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Marta Kuligowska, Karolina Wajda, Beata Tyszkiewicz, Jolanta Szamocka (Sisley) fot. Podlewski/AKPA

scena z: Beata Ścibakówna, Katarzyna Żak, fot. Podlewski/AKPA

Beata Ścibakówna, Katarzyna Żak, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Teresa Rosati, fot. Podlewski/AKPA

Teresa Rosati, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Jolanta Szamocka, Bogna Sworowska, Iwona Kamińska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Jolanta Szamocka, Bogna Sworowska, Iwona Kamińska, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Marzena Rogalska, Ewa Wojciechowska, fot. Podlewski/AKPA

Z Marzeną Rogalską fot. Podlewski/AKPA

scena z: Jolanta Szamocka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Jolanta Szamocka, fot. Podlewski/AKPA

fot. Podlewski/AKPA

fot. Podlewski/AKPA

Izia Décor Pub Izia

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroda i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz